Velsmagende crunchy godbid til dig, der gerne vil forkæle din steriliserede kat.
Denne pudeformet kattesnack, med en lækker smag kylling og tranebær, har en crunchy overflade med et blødt indhold indeni.
Tranebær kan være med til at reducere PH-værdien i urinen, hvilket igen kan have en positiv effekt på reducerede urinvejsproblemer.
Godbidderne er udviklet i samarbejde med ernæringseksperter, dyrlæger og opdrættere for at sikre den højeste kvalitet og et højt kundetilfredshedsresultat.
Emballagen er af høj kvalitet med et let håndterligt genlukkeligt låg for at holde godbidderne friske. Gennemsigtigheden i emballagen gør, at du nemt kan se og genkende det produkt, du køber.
Standardsprog på emballagen er UK, DK, SE, NO, FI, DE, NL og PL.
Holdbarheden er 18 måneder fra produktionsdatoen
| Råprotein | 31,0% |
| Råfedt | 20,0% |
| Råaske | 6,0% |
| Træstof | 1,5% |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Enhed 75 gram | Mål (HxBxD) 6,7×8×8 cm | Kolli 9 x enheder | 1/2 palle 80 x kolli | Palle 160 x kolli |
Faunakram er grundlagt af hunde- og katteejere samt opdrættere, der har hunde og katte som deres passion og hobby.
Derfor bliver alle produkter smagstestet, inden vi lancerer dem på markedet. Faunakram sælger deres produkter i flere lande i Skandinavien og EU og
producerer derfor store mængder, der gør, at premium produkterne kan tilbydes til lave priser.